Comisii de lucru

Comisia metodică a educatoarelor

  • Ungureanu Monica – Responsabil
  • Cazone Ancuța Mădălina

Comisia metodică a învăţătorilor

  • Barbu Felicia Mariana – Responsabil
  • Aldea Eugenia
  • Tîrnăcop Florentina
  • Burcin Angelica
  • Racheru Daniela
  • Stoica Roxana Daniela
  • Vincene Ana Maria
  • Diaconescu Elena
  • Cioltei Maria
  • Ionescu Florentina
  • Căpreanu Elisabeta
  • Casapu Steliana Vasilica
  • Diaconu Carmen

Comisia diriginţilor

  • Bondar Ancuta – Responsabil
  • Mateescu Livia Marilena
  • Petre Maria
  • Văgîi Cornelia Gabriela
  • Ungureanu Marilena
  • Vincene Mădălina
  • Iancu Adina
  • Muntean Jeni Gabriela

Comisia metodică a ariei curriculare limbă, comunicare, arte și sport

  • Ungureanu Marilena – Responsabil
  • Coman Angelica
  • Petre Maria
  • Popa Ionela
  • Vincene Mădălina
  • Mateescu Livia Marilena
  • Iordache Cosma
  • Pisică Florin Mihai
  • Gunciu Roberto Florentin

Comisia metodică a ariei curriculare matematică, ştiinţe și tehnologie

  • Văgîi Cornelia Gabriela – Responsabil
  • Muntean Jeni Gabriela
  • Manea Leontina
  • Lazăr Oana Mihaela
  • Iancu Adina

Comisia metodică a ariei curriculare om şi societate

  • Ardeleanu Mihaela – Responsabil
  • Pisică Florin Mihai
  • Popa Aristotel Justinian
  • Bondar Ancuța
  • Moldovan Ioan

Comisii cu caracter permanent :

Comisia pentru curriculum

  • Coman Angelica – Președintel
  • Ungureanu Mihaela Monica
  • Barbu Felicia Mariana
  • Ungureanu Marilena
  • Ardeleanu Mihaela
  • Văgîi Cornelia Gabriela
  • Bondar Ancuța
  • Bondar Ancuta – Coordonator pentru proiecte și programe educative școlare și extrașcolare
  • Bondar Ancuța – Responsabil Consiliul Elevilor

Comisia de securitate şi sănătate în muncă și pentru situații de urgență

  • Aldea Eugenia – Responsabil
  • Gunciu Roberto Florentin
  • Ungureanu Mihaela Monica
  • Tîrnăcop Florentina

Comisia pentru dezvoltare profesională și evoluție în cariera didactică

  • Coman Angelica – Președinte
  • Vincene Mădălina – Responsabil
  • Membri:
    • Ungureanu Mihaela Monica
    • Cioltei Maria
    • Muntean Jeni Gabriela

Comisia pentru evaluare şi asigurarea calităţii

  • Coman Angelica – Coordonator
  • Membri:
    • Muntean Jeni Gabriela – Reprezentant FE
    • Muntean Jeni Gabriela – Responsabil
    • Tîrnăcop Florentina – Sindicat
    • Simona Matei – Reprezentant Asociației de Părinți
    • Oncuţa Elena – Reprezentant Consiliul Local
    • Tudose Diana Alexandra – Reprezentant Elevi

Comisia SCIM

  • Pleașu Elena – Președinte
  • Membri:
    • Coman Angelica
    • Chiric Silvia

Comisia pentru prevenirea și eliminarea violenței, a faptelor de corupție și discriminării în mediul școlar și promovarea interculturalității

  • Racheru Daniela – Responsabil
  • Burcin Angelica
  • Vincene Ana Maria
  • Tudose Diana Alexandra – Elev
  • Matei Simona – Părinte